Jeśli chcecie wiedzieć, jakie oceny wystawiłem posiadanym grom, zapraszam na mój profil w serwisie boardgamegeek.com (pod tym adresem znajdziecie zaś spis ocen wszystkich planszówek, w jakie grałem).

Ranking, jaki prowadzę na BGG odzwierciedla mój bieżący stosunek do gier. Pewne tytuły zrecenzowane na blogu mogły zyskać, a inne stracić z biegiem czasu. Cóż, gust stale ewoluuje, oczekiwania względem gier ulegają nieustannym zmianom, a na horyzoncie co rusz pojawiają się nowe punkty odniesienia. Czasem zwyczajnie natrafiam na planszówkę, po poznaniu której muszę na nowo pisać swoją definicję “gry wybitnej”, a to, co niegdyś uznawałem za absolutny TOP zaczyna być “tylko” jedną z wielu bardzo dobrych pozycji… ;).

W swoich recenzjach korzystam z lekko zmodyfikowanej skali przyjętej przez serwis boardgamegeek.com:

10 – Absolutnie porywająca
Jedna z najlepszych planszówek, w jakie dane mi było zagrać.

9 – Rewelacyjna
Niezwykle satysfakcjonująca rozgrywka, z wielką przyjemnością usiądę do stołu.

8 – Bardzo dobra
Godna polecenia gra, bardzo lubię w nią grać i nigdy nie odmówię partii.

7 – Dobra
Solidny tytuł. Nie jest to wprawdzie priorytet do wyciągnięcia na stół, ale wciąż śmiało mogę zaproponować partyjkę. Rozgrywka nadal potrafi dać sporo satysfakcji.

6 – Przyzwoita
Nie rzuca mnie na kolana, ale wciąż ma trochę mocnych stron. Jest w niej przynajmniej trochę zabawy i główkowania.  Sam z siebie raczej nie zaproponuję partii, ale zagram, gdy zostanę o to poproszony.

5 – Przeciętna
Gra z kategorii “ani mnie to ziębi, ani grzeje”, czyli po prostu nic szczególnego. Jest wiele ciekawszych tytułów na rynku. Mogę zagrać w przypadku braku czegoś lepszego pod ręką.

4 – Taka sobie
Nie do końca trafia w mój gust i jest w niej coś, co mocno psuje mi przyjemność z rozgrywki. Nie wykluczam jednak zagrania w nią ponownie lub dania “drugiej szansy”.

3 – Słaba
Gra pełna wad. Zagram tylko w wyjątkowych okolicznościach, w zdecydowanej większości przypadków odmówię partii.

2 – Bardzo słaba
Wyjątkowo irytująca gra, nie mam najmniejszej ochoty zagrać w nią ponownie.

1 – Dno
Strata czasu, omijam szerokim łukiem.